تبلیغات
صبا موزیک : آهنگ - پیونگ‌یانگ به برنامه اتمی خود ادامه می‌دهد

پیونگ‌یانگ به برنامه اتمی خود ادامه می‌دهد

دوشنبه 15 خرداد 1396 04:33 ب.ظ

 

پیونگ‌یانگ به برنامه اتمی خود ادامه می‌دهد • ای سی ان ان

 • پیونگ‌یانگ به برنامه اتمی خود ادامه می‌دهد • ای سی ان ان

  خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد که «پیونگ‌یانگ» کاملاً جدیدترین تحریم‌های سازمان ملل علیه شهروندان و نهادهای این کشور را بعنوان یک اقدام خصمانه رد می‌کند و به بدون هرگونه تأخیر به توسعه تسلیحات اتمی خود ادامه می‌دهد.

  شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه هفته گذشته تحریم‌های هدفمند علیه کره شمالی را بعد از آزمایش‌های موشکی مداوم این کشور افزایش داد و اولین قطعنامه‌ای را که از زمان به قدرت رسیدن ترامپ مورد توافق واشنگتن و پکن قرار گرفته بود به تصویب درآورد.

  سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این قطعنامه تحریم‌ها «یک حیله‌گری خصمانه است که هدف آن سرکوب ساختار نیروهای اتمی کره شمالی، خلع سلاح این کشور و  سرکوب اقتصادی پیونگ‌یانگ می‌باشد».

  این بیانیه ادامه می‌دهد: «هرچه تحریم‌ها و فشارها پیش برود، ما از مسیر اصلی ساخت نیروی اتمی که برای دفاع از حاکمیت کشور و حقوق موجودیت ملی آن را انتخاب کرده‌ایم، خارج نمی‌شویم و به سوی پیروزی نهایی پیش می‌رویم».

  کره شمالی تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت که به تاریخ ۲۰۰۶ بازمی‌گردد را رد می‌کند و می‌گوید که چنین اقداماتی به طور مستقیم حق حاکمیت این کشور برای دفاع از خود را نقض می‌کند.

  دولت ترامپ به چین اعمال فشار آورده است تا کره شمالی را که همسایه پکن است مهار کند و هشدار داده است که اگر پیونگ‌یانگ به توسعه برنامه اتمی و موشکی خود اصرار ورزد، تمامی گزینه‌ها را برای این کشور روی میز قرار خواهد داد.

  سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفت: «محاسبه کاملاً اشتباهی است است اگر کشورها حتی بخواهند فکر کنند که می‌توانند توسعه نیروی هسته‌ای کره شمالی را حتی برای یک لحظه به تأخیر بیاندازند یا اینکه آن را تحت کنترل درآورند».

  منبع

  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۴

  نویسنده: admin


برچسب ها: پیونگ‌یانگ ، به ، برنامه ، اتمی ، خود ، ادامه ، می‌دهد ،