تبلیغات
صبا موزیک : آهنگ - انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مشکلات را حل کرد

انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مشکلات را حل کرد

شنبه 15 آبان 1395 05:56 ب.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مشکلات را حل کرد

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مشکلات را حل کرد

  خطبای جمعه لبنان؛

  انتخابات ریاست جمهوری بسیاری از مشکلات را حل کرد

  خطبای جمعه لبنان از انتخاب رئیس جمهور جدید ابراز خشنودی و تأکید کردند: با همکاری سازنده دولت و ملت، کشور مسیر پیشرفت و حل بحران ها را طی خواهد کرد.

  تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷

  کد مطلب: 250016

  به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، خطبای جمعه لبنان این هفته مسأله انتخابات ریاست جمهوری لبنان را محور سخنان خود قرار دادند و افزودند: لبنان با انتخاب رئیس جمهور مرحله بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و برای رسیدن به استقرار اجتماعی و حل بحران ها نیاز به همکاری و تشکیل دولت متحد ملی دارد.

  "آیت الله عفیف نابلسی" در خطبه نماز جمعه در شهر صیدا گفت: با انتخاب رئیس جهمور جدید یک مرحله بسیار سخت را که نزدیک بود وارد یک بحران بزرگ شویم، پشت سر گذاشتیم. کشمکش ها و منفعت طلبی های سیاسی نزدیک بود لبنان و مردم لبنان را به کشتن دهد و این کشور را از پا در بیاورد.

  آیت الله نابلسی اشاره کرد: امروز ملت لبنان امیدوارند استقرار اجتماعی و امنیت برقرار شود و زندگی و نشاط به نهادهای دولتی برگردد و اقتصاد رونق یابد و در مناطق مختلف تحول ایجاد شود.

  "آیت الله عبد الامیر" قبلان نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان گفت: نعمت توافق که در روند ملی ما حکمفرما شد، اعتبار و ثبات را به نهادهای قانونی برگرداند.

   وی ابراز امیدواری کرد ارتش باز هم از حمایت کامل برخوردار شود و افزود:ما باید تمام جنگ افزارها و تجهیزات را در اختیار ارتش قرار دهیم تا همچون حصاری از کشورمان حمایت کند و ثبات و استقرار را حفظ و خطر را از ملت دور کند.
  آیت الله قبلان در خطبه نماز جمعه از سیاستمداران خواست با هم همکاری سازنده داشته باشند تا بتوانند لبنان را نجات دهند. این دوره جدید باید توافق ملی را تحکیم بخشد تا حکومت واحد تشکیل شود و همکاری و اصلاح صورت گیرد.

  شیخ حبلی نیز در خطبه نماز جمعه در مسجد ابراهیم شهر صیدا تصریح کرد: دار الافتاء یک چتر گسترده است که تمام اقشار و گروه ها را با توجه به اختلافات و گرایش های سیاسی در بر می گیرد، اما آنچه اخیراً در مورد برکنار ساختن قضات اعتدال گرا و میانه رو  رخ داده، محکوم است و این مسئله مایه پیروزی افراطی گری است؛چراکه خطر برخی اشخاص با گرایش های تعصبی و تکفیری کمتر از داعش نیست.

  سید علی فضل الله در خطبه نماز جمعه گفت: انتخاب ریاست جمهوری و تشکیل دولت راه را برای برقراری استقرار در این کشور باز می کند و آن را از مشکلاتی که در پی عدم وجود رئیس جمهور حاصل شد رها می سازد.

  سید فضل الله افزود: ما نیاز به زمان داریم تا با این مشکلات مقابله کنیم و این مهم در مرحله اول با تامین خواسته های اساسی مردم از آب، برق و بهداشت و در مرحله دوم با تدوین قانون انتخاباتی جدید و سوم تامین ساز و کارهای کارآمد که لبنان را از پیامدهای تروریسم و دشمن صهیونیستی محافظت کند، انجام می گیرد.
   


برچسب ها: انتخابات ، ریاست ، جمهوری ، بسیاری ، از ، مشکلات ، را ،